17 Haziran 2013 Pazartesi

Siyasetçi Sevmem

Siyaset ve politikacılardan nefret ederim, her zaman. Çünkü onlar bana ruhlarını satmış sahtekar insanlar olarak gelirler. Bir örgüt yada siyasi partiye karşı yakınlık duymadım hiç bir zaman. Ama gezi olayları bizi canlandırdı. Nasıl canlandırdı açıklayayım. Arkadaşlarımızla sohbet siyasete geldiği zaman hep konuyu değiştirmeye can atan birisiyim fakat eleştirimi yaparım geçer giderim. Bu her zaman böyle iken gezi olaylarının başlangıcını bilirsiniz, taraftar gruplarının desteği ile insanlar taksime çıkmak istediler. Orada her şey biterdi ve ertesi gün gazeteler sporda barışı sağladı gezi parkı diye başlık atardı güler geçerdik. Fakat polisin anlaşılmaz sertliği insanları isyan noktasına getirdi. Taraftarlar önce o meydanlara koştu çünkü onlar her zaman polisle çatışmışlardı son zamanlarda bütün takım taraftarlarının yaşadıklarını hatırlayın lütfen. Ben artık bu polis şiddetine dur demek için koştum ve insanlara destek olmak istedim. Olaylar sonra başka yönlere saptı siyasi bir rant pazarına dönüştü adeta.

Pek çok komplo var şu anda dış mihraklar, faiz lobisi ne bileyim dış basın bizi kötü gösteriyor falan. Siyasilerin amacı ne bilemiyorum bende fakat ben farklı bir noktaya çekmek istiyorum bu konuyu. Kim bu adamlar? Kim bu bizi yönetmesi için seçtiğimiz adamlar? Nasıl oralara geliyorlar da biz onlara oy verecek duruma geliyoruz. Var mı bunun bir okulu siyasal bilimler dışında? Bizi yöneten insanlar daha gençlikten partilere üye olup bizim boş işler siyasetle uğraşma dediğimiz peşinde koşan tipler değil mi? Hatırla birazcık lisede siyaset kovalayan o tipleri, kimdi o insanlar abi kimdi onlar?
Hükümetler halkın yansımasıdır derler ve çok doğru derler, daha geçen ay sen insanlara küçümser gözlerle bakmıyor muydun haydi söyle bana. İçimizden birileri çıkıyor ve sırf partilere üye olduğu için bir yerlere gelebilmek için yalakalık yapıyor yalan atıyor, böyle yetişiyor doğrusunu belirliyor ve bize oy verilmesi gereken tipler olarak yansıyorlar.
İletişim danışmanlarından eğitimler alıp meydanlara çıkıp insanları coşturuyor ve insanları gaza getiriyorlar. Kim bu gaza getirdikleri insanlar, sokakta burun kıvırdığın ahmetler ayşeler onlar.
Çıktım meydanlara bende bağırdım sesimiz duyulsun diye, çünkü hükümetin tutumundan rahatsızdım, üslubu beni rahatsız ediyordu. Hala öyle. Fakat bu isyanın asıl sebebi doğru dürüst bir muhalefet olmaması yüzünden. Birileri çıkıp 'diğer' insanların kalan yüzde ellinin haklarını savunabilseydi böyle olmazdı hiç bir zaman.
Ben kendi halinde yaşamaya çalışan herhangi birisiyim, tek isteğim bu cennet vatanımızın değerini bilip huzur içinde yaşamak. Ülkemi ve bu insanları çok seviyorum ve inanın bu olaylar başladığından beri dualar ediyorum ve inşallah daha kötü olmadan düzelecek ve bu kaos ortamı sona erecek.
Fakat herkesten rica ediyorum lütfen olayları her açıdan görmeye çalışalım ve çevremize anlatalım neden böyle oldu diye. Bakın benim dedelerim farklı dinden insanlarla birlikte yaşamışlar senelerce barış içinde ve kısa bir süre içinde savaşın ortasında kalmışlar. O yüzden kaos ortamının neler yaratabileceğini hep bizlere anlattılar, sağduyu lazım insanları birbirine küstürmemek lazım.
Umuyorum bizi yöneten o insanlar bize bir oyun oynamıyorlar ve bir kaç oy uğruna böyle açıklama yapmak zorunda kalmıyorlar. Çünkü bende sizde o tipleri iyi bilirsiniz eziklikleri ruhlarına işlemiştir her şey beklenir onlardan. Ben siyasetçiye güvenmem böyle bir konu ile ilgili yazı yazmak zorunda kaldığım içinde küfürler ediyorum hepsine teker teker. Gelip beni de inceleyebilirler ben rahatım. Düşüncesi ne olursa olsun insanları sağduyulu olmaya davet ediyorum sadece.
İnşallah daha güzel günler daha güzel yarınlar göreceğiz. Bu olaylar bize ders olsun ki karşımızdaki insanları dinlemeyi bilelim ve yalandan sakınalım.
Haydi sağlıcakla kalın dostlar, gün birlik olma günü karşımızdaki insanı dinleme günü. İnanın sadece.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder